Про Подію
Перша конференція IT Meets: Talent відбулась 17 березня 2023 року. Подія була присвячена роботі у часи викликів, налагодженню процесів всередині компанії, підтримці ментального здоров’я працівників та головним трендам в HR-сфері у 2023.
Конференція зібрала більше 200 учасників, серед яких: Chief People Officers, People Partners, рекрутери, бренд-менеджери, HR-маркетологи, менеджери спільнот, HR generalists та інші спеціалісти зі сфери HR.
Спікерами конференції стали провідні HR-фахівці, CEO компаній, менеджери волонтерських напрямків, legal-експерти та інші.
Головні інсайти IT Meets: Talent:
👉🏻Війна забирає багато ресурсу, що як би ми не дбали про себе – ми втомлені. Тому компанії мають продовжувати піклуватись про ментальне здоров’я працівників. Важливо, щоб HR-спеціалісти створювали середовище, де працівники зможуть говорити про свої переживання без осуду. Володимир Станчишин, психотерапевт.
👉🏻Прозорість та відкритість до працівників – це основа для довіри. Ми проводимо регулярні “all hands” мітинги, де відверто говоримо про ситуацію в бізнесі наших партнерів та всередині компанії. Марʼяна Горлач, CEO Blackthorn Vision.
👉🏻Зарплатні дослідження допоможуть компаніям залишатися конкурентними, правильно складати бюджети проєктів та план найму згідно з ними. Вони допоможуть формувати достойні зарплати працівникам та запобігти відтоку кадрі. Ярина Возняк, керівниця команди досліджень Львівського IT Кластера.
👉🏻Бізнес може розвивати свій employer brand через волонтерство. Компанії, які допомагають наближати перемогу України, ефективніше залучають і втримують таланти. Зараз коли кандидат приходить на співбесіду, він запитує, як компанія долучається до перемоги. Ольга Чех, Голова фонду “Sombra for Ukraine”.
Спікери
Психолог - психотерапевт, керівник Центру психічного здоровʼя "Лабораторія змін", автор книг “Емоційні гойдалки війни”, “Стіни в моїй голові” та “Для стосунків потрібні двоє”. Прагне зробити психотерапію зрозумілою, частиною нашої реальності, де люди допомагають одне одному краще зрозуміти, що відбувається у їх думках та емоціях, а відтак, краще зрозуміти життя таким, як воно є.
Керівниця команди досліджень (Research Lead) у Львівському ІТ Кластері. Соціолог, аналітик даних та консультант з досліджень із 10-річним досвідом у менеджменті проєктів повного дослідницького циклу та багатим досвідом співпраці з інноваційними дослідницькими командами України. У Кластері Ярина працює над реалізацією дослідницької стратегії, розширенням та урізноманітненням портфоліо проєкту IT Research - масштабних аналітичних досліджень, які фокусуються на найбільш актуальних для ІТ-індустрії тематиках. Під час IT Meets Ярина представлятиме новий флагманський проект IT Research: Salary Report - унікальне дослідження зарплатного ринку України, що містить валідні та релевантні дані про діапазони компенсацій гравців ІТ-ринку і дозволяє ефективно керувати талантами для досягнення чітких бізнес-результатів.
Працюю в рекрутменті 13 років, за цей працював у 4-ох компаніях. Бренд-адвокат. Найкращий блогер за версією моєї мами. Комік з 15-и літнім стажем. У волонтерстві від початку війни.
Роман Гапачило – віцепрезидент відділу Talent Marketing в Intellias, який заохочує впровадження інноваційних рішень та підтримує людяну культуру в компанії. Маючи понад 16 років досвіду в ІТ-рекрутменті та менеджменті талантів, Роман фокусується на збереженні людиноцентричності як головного фокусу компанії, розвитку бренду роботодавця та підтримці швидкого зростання бізнесу. Під його керівництвом Intellias було визнано найкращим роботодавцем за версіями Forbes, EY та інших організацій. Роман закінчив магістратуру з прикладної математики та отримав нагороду «Найкращий HR директор». Він часто ділиться своїм досвідом та інсайтами з менеджменту талантів на численних міжнародних та українських конференціях. Від початку повномасштабної російської агресії, Роман також керує проєктом, що допомагає доставляти автівки військовослужбовцям.
З початку повномасштабного вторгнення компанія N-iX підтримала Україну та ЗСУ на більш ніж 50 мільйонів гривень, передала понад три десятки авто на передову та провела низку заходів зі збору коштів у рамках стратегічного партнерства із фондом “Повернись живим”. Про ці та інші ініціативи Наталія розповідатиме під час панельної дискусії на IT Meets: Talent.
За останні 11 років Степан активно займається розвитом української технологічної індустрії на місцевому та державному рівнях. Він є одним з ідеологів кластерної стратегії та допоміг розпочати нові кластери в Україні. Одними з найбільших досягнень Львівського ІТ Кластера є 19 інноваційних бакалаврських програм в університетах Львова, одна з ключових тех-подій Східної Європи - IT Arena, а також серія Victory Projects, які спрямовані на надання підтримки бізнесу, військовим та закладам критичної інфраструктури, а також на зміцнення безпеки регіону у зв'язку з початком повномасштабної війни.
Анастасія Фролова обіймає посаду Vice President, а також є регіональною менеджеркою SoftServe в Україні. Анастасія приєдналась до SoftServe у 2016 році як голова команди Talent Operations у Львові. Попередні 7 років вона долала різні виклики, включно з розвитком бізнесу, організаційними трансформаціями, кризою COVID-19, релокацією працівників з початком повномаштабного вторгнення. З 2021 року Анастасія одночасно очолює команду Львівського розробницького центру, а також всієї України.
2011-2015 р. працювала в корпоративних продажах. З 2016 займається соціальними проєктами IT компанії Sombra. Від початку повномасштабного вторгнення керує волонтерською діяльністю компанії - фондом «Sombra for Ukraine». Фонд забезпечує ЗСУ технікою, амуніцією та автівками, організовує гуманітарні місії в прифронтові та деокопувані території. Місія фонду - підтримати ЗСУ у битві з загарбником та цивільних громадян України в час важких випробувань війною. Щомісяця компанія перераховує значний відсоток з чистого прибутку заради швидкої перемоги України, і на сьогоднішній день фінансова частина внеску складає понад 30 мільйонів гривень. Ми вважаємо, що кожен із нас повинен зміцнити Україну і зробити внесок у наше вільне майбутнє. Про волрнтерський досвід та соціальні ініціативи компанії в час війни, Ольга розповідатиме під час панельної дискусії на IT Meets: Talent
Експертка з багаторічним досвідом у сфері комунікацій, розвитку бренду роботодавця, HR-маркетингу, тощо. Протягом крайніх 10 років співпрацювала із різними компаніями ІТ-галузі з метою створення та розвитку їх брендів на ринку працевлаштування. Викладала у LITS, курс Marketing for Professionals. Авторка подкасту та журналістка.
Team lead команди, яка допомагає новим резидентам пройти процес онбордингу в просторі. Спрямовує всі зусилля для розвитку української ІТ-індустрії. Тема доповіді: “Особливості співпраці зі спеціалістами в межах простору Дія.City”
Працював над удосконаленням роботи інформаційних систем Мін‘юсту. Приймав участь у створенні сервісів з надання державних послуг онлайн. Запустив можливість реєстрації бізнесу через портал Дія. Наразі займається питаннями удосконалення процедури бронювання ІТ-фахівців. Тема доповіді: “Бронювання працівників ІТ індустрії”
Олена приєдналася до компанії в 2012 році як викладач відділу L&D, а у 2021 році очолила команду People Partners у західному регіоні. Разом з командою, фокусуючись на талантах як найбільшій цінності компанії, вона реалізовує HR стратегію і долає виклики, які виникають перед бізнесом в теперішній час. У 2022 році західна локація ЕРАМ Україна стала найбільшим прихистком для понад 7 тисяч спеціалістів EPAM та їхніх рідних і близьких. Відтак потрібно було ефективно координувати роботу пов’язану з евакуацією, організацією шелтерів, поселенням, релокацією та адаптацією до нової реальності наших талантів. Олена та її команда докладає багато зусиль, щоб забезпечити підтримку великої кількості спеціалістів, допомагає спеціалістам управляти стресом та емоційними викликами, які виникають в ці непрості часи.
Марʼяна Горлач працює в ІТ аутсорсингу вже майже 10 років. Розпочавши карʼєрний шлях із менеджера з продаж у невеличкій польській компанії, продовжила його в компанії Eleks (від посади Junior Engagement Manager до Head of Strategy Management Office), а наприкінці 2020 р. приєдналась до команди Blackthorn Vision як Chief Operations Officer. З грудня 2022 р. займає посаду Chief Executive Officer в Blackthorn Vision.
Ігор Вершинін обіймає посаду Vice President Delivery у компанії Vector Software, а також є одним з її засновників. Свою кар'єру в ІТ Ігор почав з Junior Developer у SoftServe, де пропрацював 12 років до рівня VP Project Management. Після цього Ігор очолював напрямки Delivery та Business Development норвезької компанії Itera. У 2014 році було засновано компанію Vector Software, яка завдяки керівництву Ігора та команди стала міжнародною, маючи офіси в Україні, Польщі та Іспанії. Ігор довгий час був членом Наглядової ради Львівського ІТ Кластеру та залишається активним спонсором багатьох проектів пов'язаних з допомогою під час війни, розвитком IT спільноти, мистецтва тощо.
СЕО та співзасновник компанії Scimus, що спеціалізується на розробці програмного забезпечення та рішень в eCommerce та FinTech. Понад 10 років в ІТ, перед заснуванням Scimus працював у таких компаніях, як Ericpol (Ericsson) та SoftServe, на позиціях QA та Software Developer. "Вважаю важливим досягненням після року війни це стабільна робота компанії, що дає можливість долучатись до боротьби з окупантом".
Розклад
Про баланс емоцій та способи адаптації до умов, що швидко змінюються розповість Володимир Станчишин – психолог-психотерапевт, співзасновник Центру психічного здоров’я Лабораторія змін, автор книги “Стіни в моїй голові” та подкасту “Бо любов. Війна” на Радіо Сковорода. Як психолог-практик, Володимир поділиться порадами як зберігати мотивацію та продуктивність, незважаючи на виклики часу.
Учасники: Анастасія Фролова (SoftServe), Олена Хрипта (EPAM), Мар’яна Горлач (Blackthorn Vision), Ігор Кіт (Scimus)
Модератор: Леся Мандзевич (Львівський ІТ Кластер)
2022 рік був сповнений викликів для ІТ-компаній також: релокація офісів та команд, підтримка колег, які стали на службу в ЗСУ. Спікери панельної дискусії обговорять важливість комунікації в складні часи: як внутрішної – для збереження цілісності та лояльності всередині компанії, так і зовнішньої, з замовниками та клієнтами – для уникнення скорочень, збереження існуючих та залучення нових проєктів та нових ролей HR-спеціалістів у цих умовах.
Як оптимізувати систему винагород компанії на основі точних даних на ІТ-ринку? Львівський ІТ Кластер провів унікальне дослідження про зарплатні тенденції. Дані дослідження допоможуть вашому бізнесу: формувати достойну винагороду працівникам, запобігати відтоку кадрів, бути конкурентним роботодавцем на ІТ-ринку України, формувати бюджетну політику для стійкості та розвитку вашого бізнесу
Учасники: Володимир Андрєєв, Роман Гапачило (Intellias), Наталія Соліна (N-iX), Ольга Чех (Sombra)
Модератор: Степан Веселовський (Львівський ІТ Кластер)
Панельна дискусія про те, як корпоративна соціальна відповідальність та благодійність впливає на ваш бізнес. Обговоримо важливість волонтерства: як компанії обирають, кому допомагати, особливості взаємодії з фондами, закриття зборів, а також цікаві, курйозні та серйозні кейси про волонтерство.